Het langverwachte Quake IV ligt vanaf woensdag 19 oktober in de winkel, lezen we op de websites van id Software en Raven. Daarmee begint het legendarische spel nog net binnen zes jaar na de release van zijn voorganger aan een nieuw hoofdstuk. Het spel zal in eerste instantie voor de pc beschikbaar worden gemaakt, maar er komt ook een Xbox 360-versie aan. De game is op de Doom 3-engine gebaseerd, en de hardware-eisen voor de pc-versie zijn dan ook niet mals: een Intel P4 op 2GHz of een 2000+ van AMD en 512MB is het minimum, en met minder dan een GeForce 3 Titanium of een ATi Radeon 9700 hoeft de speler ook niet aan te komen. Verder waarschuwt quake4game.com dat de geïmplementeerde DRM wellicht niet probleemloos op alle systemen zal werken.
Quake IV begint verhaaltechnisch op het punt waar Quake II ophoudt: met een massale aanval op de planeet Stroggos. De gebruiker speelt de rol van elitestrijder Matthew Kane. Het spel opent met de redding van Kane uit een 'Stroggification'-fabriek waar hij bijna helemaal tot alien is verbouwd, en met de nieuw verworven ledematen kan de aanval op het Strogg-collectief geopend worden. Een uitgebreide beschrijving van wat gamers verder te wachten staat is echter niet hard nodig, getuige Carmacks uitspraak dat 'een verhaal in een game net zoiets is als een verhaal in een pornofilm: het moet er wel bijzitten maar echt belangrijk is het niet.'
Hoewel menigeen zo tegen twintig oktober met vierkante bloeddoorlopen ogen de eindbaas uit de single-playerversie te lijf zal gaan, lijkt het vooral de in Doom 3 nog ondergeschikte netwerkfunctionaliteit die het spel faam zal bezorgen - ongetwijfeld tot grote vreugde van zowel gamers als videokaartmakers. Alleen de sfeer onder de programmeurs van het spel zou wat te lijden hebben van het gereedkomen van het spel: sinds een paar dagen schijnt er ten kantore van de ontwikkelaars volop geknokt te worden. Het laat zich raden hoe.
