Op school heb ik een tijdje geleden een video gezien over de toekomstvoorspellingen.
Vroeger werden gemeenschappen gevormd door geografische beperkingen. Mensen wonen in een dorp, iedereen kent elkaar, mensen leven/werken/studeren/gaan uit in dezelfde dorp.
Dankzij de auto kan de mens wat verder verplaatsen. De mens kan nog altijd rustig in z'n dorp wonen, maar kan gaan werken in de stad, naar vrienden in een ander dorp gaan.
Daarna is er het Internet, met een muisklik kan je met iedereen op de wereld communiceren. De geografische grenzen vervagen, men begint communities (gemeenschappen) op te richten. Deze nieuwe gemeenschappen zijn niet meer plaats gebonden, wel interesse's en andere gemeenschappelijke kenmerken.
bv tweakers.net & GoT is een community voor Nederlandstalige tweakende mensen. Dus ook tweakers die Nederlands kennen, maar buiten Nederland wonen.
nu on-topic:
De meesten gaan denken dat 3,3mbit/s of 4mbit/s nogal traag is tov de 8mbit/s in Nederland. Maar men vergeet de kwaliteit van de Belgische lijnen, bij ons bestaan geen Casema-slachtoffers of gelijkaardige toestanden. Ik heb een 3,3mbit/s ADSL-lijn en deze haalt gegarandeerd & altijd 3,3mbit/s.
Jammer genoeg moet men wel de datalimiet toepassen om de snelheid te kunnen garanderen.
Er wordt overal overboeking toegepast, stel je voor dat een centrale in je buurt een 100mbit/s backbone-lijntje heeft liggen. Als er 100 klanten met 3,3mbit/s aangesloten is, dan kunnen ze samen 330mbit/s trekken. Maar niet iedereen surft tegelijkertijd, bovendien trek je veel minder met gewoon browsen.
Dus men zet gemakkelijk 1000 klanten op zo'n centrale, dat zorgt voor 3300mbit/s en de backbone van 100mbit/s kan het nooit slikken. Om voor te zorgen dat niemand te hard aan de lijn kan trekken, zet men een datalimiet op.
Ik ben benieuwd hoe deze datalimiet verhogen zal aflopen. Een tijdje geleden had Belgacom een grote reclamecampagne gestart en bijna elke Belg wou ADSL. Met als gevolg dat er zoveel ADSL-klanten bijkomen in mijn buurt, toen steeg de ping in CS snel naar 500+ms na de lesuren. Tegen middernacht zakt de ping terug onder 50ms.
Ik heb toen naar de helpdesk gebeld en kreeg het standaard antwoord, dat het aan je modem/computer ligt. Na veel bellen kreeg ik een admin aan de lijn, deze vertelt dat de centrale in je buurt overbelast is en het duurt ff om een extra huurlijn naar Brussel te fixen, daarna gaat alles terug normaal.
klantenservice
Ook dat is verbeterd, vroeger was het normaal dat je 3 dagen lang moeten blijven proberen bellen om de helpdesk te bereiken. Tegenwoordig reageren ze veel sneller.
Ik weet niet exact wat je bedoelt met disconnects. Er is altijd een auto-reconnect om de 36uren, men gooit je na 36uren eraf. Zodat je geen servers kan draaien, als er paar disconnects binnen 36uren gebeurt, dan klopt er iets niet.
Zijn de problemen continue of duren ze maar paar weken?