Je hebt
absoluut niet gelijk, weet dus wel waar je over praat:
een deel van het opgenomen vermogen wordt omgezet in warmte (lekstroom).
Daarmee suggereer je dat alle warmte die een chip uitstoot komt door lekstromen, wat
niet waar is. Blijkbaar heb je ook m'n verhaal niet goed gelezen of begrepen, want ik beweer ook helemaal niet het tegendeel. Lekstromen veroorzaken namelijk verloren energie (staat in m'n post), en verloren energie betekend extra warmte. Ik beweeer dus nergens het tegendeel!
Hoe meer vermogen opgenomen wordt hoe groter de lekstroom wordt en omgekeerd.
Zoals in mijn post al staat (en Hollowpoint nu ook aangeeft dat hij fout zat) is dit
niet waar. Het verhoogde vermogen wordt
veroorzaakt door de lekstromen, niet andersom, in mijn post staat dit duidelijk uitgelegd. Blijkbaar begrijp je alleen de werking van een transistor niet (en/of je hebt te weinig kennis van elektronica), anders wist je dat je fout zou zitten.
Hoe hoger de vcore en hoe hoger de klokfrequentie van een chip hoe hoger het opgenomen vermogen en lekstroom.
Dat klopt! Als je de Vcore verhoogt stijgt het opgenomen vermogen. Omdat W = U * I, oftewel: het wattage komt voort uit de som van het voltage en de stroom. Verhoog je dus de Vcore (Oftewel: U ) dan zal het Wattage stijgen. echter... het dikgedrukte stuk klopt niet helemaal. Zoals uitgelegd door mij in m'n post: bij een hogere klokfreq. zul je de transistors' schakelspanningsverschil moeten verkleinen, dát resulteerd in een grotere lekstroom. Dus de lekstroom heeft vooral (technisch natuurlijk met meerdere dingen) te maken met de hoge klokfrequentie (delen in de Prescott gaan tot aan 7,2ghz), en niet het opgenomen vermogen.
Ik wil het wel even voor je uitleggen: Een transistor bestaat oa uit een soort condensator. Zogauw er een spanning over de transistor staat, laad te condensator op. Als het verschil tussen de stroom doorlaten en de stroom niet doorlaten (1 of 0 in binaire data) steeds kleiner wordt gaat de stroom veel sneller kleine hoeveelheden stroom lekken. Hoe kleiner dit schakelspannings 'ínterval' hoe groter de lekstroom. Dat heeft dus niets met opgenomen vermogen te maken, wél met klokfrequentie aangezien daarom het interval moet worden verkleind om hoge kloksnelheden mogelijk te maken.
PS: bovenstaande uitleg is onder voorbehoud. Het is een 'simpele' uitleg om het duidelijk te maken. Ben echter maar een Havo figuur en geen natuurkundige. Maar het gaat er iig om dat je de basis begrijpt.