Red Hat heeft vandaag een nieuw lid in de Enterprise Linux-familie aangekondigd: Red Hat Desktop 3. Met dit product richt het bedrijf zich op zakelijke klanten die op dit moment nog een versie van Microsoft Windows gebruiken voor de meest voorkomende kantoorsporten, zoals het verwerken van tekst (OpenOffice.org), e-mailen (Evolution) en internetten (Mozilla). De distributie wordt geleverd met Agfa Monotype fonts, een Citrix-client, Real Player, Java en plugins van Adobe en Macromedia. Aan de hardwarekant ondersteunt de Red Hat Desktop zowel x86 als x86-64, maar men heeft er voor gekozen om een limiet van 4GB geheugen en één processor in te bakken om het product te onderscheiden van de duurdere workstation- en serverversies.

Voor een bedrag van 2500 dollar gaat een pakket bestaande uit een tiental licenties op de Red Hat Desktop over de toonbank, inclusief een maand lang telefonische ondersteuning en een jaar online support in de vorm van technische hulp en softwareupdates. Naast de tien licenties voor cliënts wordt er bij dit zogenaamde "Proxy Starter Pack" ook een servermodule geleverd om het beheer en beveiling van de machines te vereenvoudigen. De wat grotere bedrijven kunnen voor 13.500 dollar een pakket met vijftig licenties en een betere versie van de server aanschaffen. Iedere extra 50 licenties voor dit "Satellite Starter Pack" kosten 3.500 dollar per jaar. Red Hat Desktop is per pc per jaar ongeveer even duur als soortgelijke producten van Sun en Novell, beide gebaseerd op Suse Linux.
![]() | All RHN functionality is on the customer premise, allowing the customer greater functionality and customization. The Satellite server connects with RHN over the public Internet only to download updates (other methods are also available). This model allows customers to take their RHN solution completely off-line if desired. |
In 2002 heeft IDC uitgerekend dat het marktaandeel van Linux op de desktop 2,6% was. Hoewel Red Hat niet meteen een grote verschuiving verwacht denkt het bedrijf dat de verkoop van Linux-desktopsoftware over 5 tot 7 jaar even belangrijk is geworden als die van Linux-serversoftware. De komende anderhalf jaar wil het bedrijf vooral een voet aan de grond krijgen in Europa en Azië, omdat men in die gebieden meer de geneigd is om de overstap te wagen dan in Amerika. Eén van de doelstellingen van het project is om het migratieproces van Windows naar Linux te vereenvoudigen. Er wordt onder andere samengewerkt met partners zoals Citrix en VMware om de compatibiliteit met Windows-applicaties en -servers te verbeteren, en voor de volgende release - die begin 2005 verwacht wordt - is betere integratie met Microsofts Active Directory één van de belangrijkste doelen, aldus C|Net.