Producenten plasmaschermen in patentenstrijd verwikkeld

Er woedt een kleine patentenoorlog tussen 's werelds twee grootste fabrikanten van plasmaschermen, Samsung en Fujitsu. Nadat eerstgenoemde laatstgenoemde in februari had aangeklaagd in de Amerikaanse staat Californië wegens het schenden van een patent, heeft Fujitsu nu de omgekeerde beweging uitgevoerd door Samsung aan te klagen wegens patentschending, weliswaar bij een federale VS-rechtbank. Het patent in kwestie zou betrekking hebben op de technologie achter een plasmascherm, al wordt er niet dieper ingegaan op de inhoud ervan en de manier waarop Samsung het geschonden zou hebben.

Fujitsu wil dat de rechtbank Samsung verbiedt om nog langer plasmaschermen naar de VS in te voeren. Samsung twijfelt echter aan de gegrondheid van de klacht en wacht de uitspraak voorlopig af. In het bronartikel wordt tevens iets dieper ingegaan op de positie van beide fabrikanten op de markt: Fujitsu's joint venture met Hitachi is goed voor de productie van 25% van de plasmaschermen op deze wereld, Samsung doet niet veel slechter met 20%. Naar verwachting zal de markt voor deze schermen dit jaar een gevoelige groei kennen, aldus analisten. Zowel Fujitsu als Samsung voeren hun productie dan ook op.

Samsung Plasma Display SPL4225 (klein)

Door Steve Lersberghe

Nieuwsposter

08-04-2004 • 22:51

30

Bron: BBC

Reacties (30)

Sorteer op:

Weergave:

Ik dacht dat dat plasma verouderd was? Kennis van ons heeft zo'n ding, en de logo's blijven erin staan wanneer je langer naar een zender kijkt.

Dit was laatst ook bij Kassa en daar raadden ze ook al aan een LCD te kopen, maar die zullen nog wel niet op deze formaten te krijgen zijn vermoed ik dan.
De eerste generaties hadden last van inbranden, tegenwoordig is dat veel minder. Kijk anders op http://www.hifi.nl/allesover.php?id=1607 daar is recentlijk de 2 technieken vegeleken. Met een beetje voorzichtig kijken tijdens de eerste 200 uur, zou je er geen last van moeten hebben tegenwoordig.
@SkyFlyer:
Het door jou gelinkte artikel geeft een veel te rooskleurig beeld van plasma schermen. Niet geheel onverwacht, aangezien de auteur een importeur van plasma schermen is.

Er wordt bijvoorbeeld niets verteld over ventilatoren, en het stroomverbruik wordt te positief neergezet (alleen voor een 37", terwijl bijvoorbeeld de kleinste Fuijtsu al 42" is). Bij stroom verbruik moet je dan ook eerder denken aan: 350 - 920 W (!) Bij een LCD projectie van 42" ligt het verbruik onder de 200 W.

Overigens, ik ben geen LCD verkoper :) maar wel iemand die graag kritisch kijkt. 8-)
thuis hebben we een TFT-scherm (tv-32'') en ik moet zeggen dat die een veel aangenamer beeld levert dan de plasma schermen...

ik vermoed dat plasma er alleen maar is tot tft dezelfde afmetingen heeft (hoewel plasma goedkoper is en op de lang duur alleen in aldi tv's zal verwerkt worden)
Plasma is idd een overgangsfase, de beeldbuis moest verdwijnen...bij computers kwam de tft om de hoek kijken, maar het formaat was nog te klein voor televisie.

Plasma was al ver genoeg ontwikkeld om in gebruik te nemen voor televisie. Uiteraard met de nodige kinderziek die de verkopers er vaak niet bij vertelden.

De techniek van Plasma is natuurlijk niet stil blijven staan, tegenwoordig heeft een plasma scherm van een A-merk geen last van inbranden.

Het formaat loopt tegenwoordig al op tot 70 inch (1.77m!!!)

LCD zal op den duur plasma vervangen als het mogelijk wordt om groot-formaat lcdŽs te produceren met lagere kosten dan Plasma.
Voorzichtig kijken? :? Hoe die je dat? Ik heb eigenlijk maar 1 stand van kijken...
Dan moet je een screensaver op je tv installeren. ;)
Verouderd of niet. Als iemand er met jou techniekje vandoor gaat, dan pik je dat niet.

Ze hebben het over "valuable inventions"... waarschijnlijk worden de technieken van plasma schermen dus ook nog wel verbeterd.

LCD is trouwens ook nog eens duurder dan plasma. Er is dus nog best wel markt voor. Dat ingebrande logootje moet je maar voor lief nemen. Of niet steeds naar RTL4 blijven kijken. ;)
dit verhaal is ook weer gedeeltelijk achterhaald...

bij sony schuift het beeld iedere 30? seconde een paar pixels op, zonder dat de kijker daar iets van merkt.

Andere fabrikanten schijnen ook iets dergelijks te hebben, maar van de sony weet ik het zeker (hangt hier aan de muur.... :7 )
Een kennis van mij heeft een LCD scherm wat na 50 seconden geen beeld meer heeft.

Volgens mij is die technologie toch verouderd?

Zo maar even een kreet. Om te beginnen is LCD techniek velen malen ouder dan Plasma techniek. Daarnaast blijken schermen met LCD techniek tot nog toe veel moeilijker te realiseren dan met Plasma techniek. En ook van deze laasts genoemde staat de ontwikkeling niet stil.

Ik denk dat het verstandig is om eens de winkels in te duiken in plaatst van op een ervaring van een kennis af te gaan. Je zult zien dat de grotere merken (die in die winkels zo'n 8 uur per dag het zelfde weergeven) vrijwel geen last meer hebben van het oude inbrandt effect!
de LG.Philips samenwerking heeft een LCD scherm ter grootte van 42 inch, dat is 107 cm doorsnee.

Dit beeld heb ik ook onder ogen gehad, en ik moet zeggen, het ziet er zeer strak uit, maar hij is best wel zwaar, maar goed, als je het scherm ophangt heb je daar ook geen last meer van :)

http://www.lgphilips-lcd.com/en/product/tv.html?tg=view&idx=163

Dit is dat scherm
Philips heeft in het laatste personeelskrantje een 42 inch lcd afgebeeld voor 7899,- ("mogelijk nog niet direct leverbaar"). Heeft ook ingebouwde sfeerverlichting :D
/Edit: typenr is 42pf9986. Voorlopig alleen duitse folder te vinden..
zou leuk zijn samsung klaagt fujitsu aan zei mogen niet meer leveren in VS fujitsu klaagt samsung aan samsug mag niet meer leveren in de VS
45% overige markt :D welke producent gaat zn produktie vergroten :P
Plasmaschermen gaan anders aardig lang mee hoor. En je hoeft de lichtbron niet te vervangen, want het werkt ongeveer hetzelfde als een tv. Als hij dan kapot zou gaan, kun je beter een nieuwe kopen. Is bijna net zo duur als een nieuw beeldbuis erin laten zetten. :)
Is het dit jaar het jaar van het patent ofzo. Iedereen zit mekaar de laatste tijd aan te klagen vanwege een of ander patent. Je kan wel merken dat het minder gaat met de economie, als je nog ergen geld weg kunt slepen is het altijd mooi meegenomen natuurlijk. :+
Het zal ook wel niet zo zijn. Maar goed, misschien dat een goede derde er met het bot vandaan gaat. Het belang van deze markt is natuurlijk groot voor deze twee partijen zeker gezien de verwachte groei ervan.

PS Wat een aartslelijk voorbeeld van een plasma scherm...
inbranden heeft tegenwoordig minder effect, maar het grootste nadeel is dat plasma tv veel minder lang mee gaan dan TFT schermen. Lichtbron vervangen is duur. nog een voordeel van TFT is dat hogere resoluties gehaald kunnen worden
@Chillmeister:
lichtbron vervangen bij plasmascherm????

Plasmaschermen werken ongeveer volgens het principe van de CRT: gasontlading, fosfor enzo.
(maar dan heel veel kleine CRT-tjes).
foute woorden gebruik, maar de branduren zijn relatief laag bij een plasma, veel lager dan lcd. Ons tv in de woonkamer is bijv 20 jaar oud. denk niet dat een plasma dat ooit zal halen
Grappig, m'n pa heeft namelijk een Fujitsu computer met een Samsung TFT schermpje ;)

Vraag me af, in de winkel waar ik werk verkopen we ze van beide merken, patent of niet er zijn wel meer 'merken' naast Fujitsu en Samsung die dan ook gebruik maken van dit patent...

Krijgen die het nu ook aan de stok met de 2 grote :?
Wat heeft een TFT scherm in godsnaam te maken met ene plasma scherm?!?!??!??!!?
[Off-Topic] Iemand geinstresseerd in de achtergrond hierboven of andere dual of meer monitor wallpapers? Kijk dan ff hier:

http://www.9xmedia.com/Pages-products/2000-Backgrounds.html

[/Off-Topic]
Ja met moeilijk doen over patenten worden die dingen niet goedkoper. En als ze ze voor 2010 in de huiskamers wereldwijd willen hebben, zullen ze toch echt niet duurder dan een CRT TV moeten zijn...
Philips maakt zich blijkbaar geen zorgen over het inbranden. Getuige het feit dat ze net een nieuwe lijn plasma's gelanceerd hebben speciaal voor computergebruik. Als er ergens een beeld lang staat dan is dat wel op een computer.
Ik vraag me trouwens wel af hoe goed ze (de 420P30 serie ) het doen met een PAL video signaal omdat ze waarschijnlijk geoptimaliseerd zijn voor hogere resoluties. Iemand al ervaring?
zie: (bij search 420P30 invullen)

http://www.consumer.philips.com/global/b2c/ce/catalog/product.jhtml;jsessionid=RMXIXI5Y3MO0XJ0RMRERX2FHKFSEKHAW?divId=0&groupId=CONNECTION_GR&subCatId=PC_MONITORS_CA&subCatId=PLASMA_MONITORS_SU&productId=420P30_00
Hey, fix die link eens, je verbaggert de layout.
Een plasmascherm moet bij PAL nog steeds gaan interpoleren. Ik ben nog geen plasmascherm van 768x576 tegengekomen, dus laat staan 768x432 (PAL breedbeeld).

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.