Bij The Inquirer is te lezen dat VIA bezig is met een nieuwe chipset voor de K8-familie van AMD. De nieuwe set zal de naam 'K8T800 Pro' dragen en de huidige K8T800 opvolgen. Het artikel noemt als enige interne verandering een verhoging van de HyperTransport-snelheid naar 1GHz. Het belangrijkste verschil voor de gebruiker is dat de Pro-versie over 939 gaatjes beschikt in de socket en dus plaats biedt aan de 939-pins processors die AMD begin volgend jaar zal introduceren. Over een versie van de chipset voor socket 754 is niets bekend, maar het lijkt niet onlogisch dat die er zal komen. Moederborden op basis van de K8T800 Pro zullen eind januari verschijnen, maar bijpassende processors zullen dan nog een maand of twee op zich laten wachten.
Concurrent nVidia houdt zich ondertussen ook nog bezig met de ontwikkeling voor het Hammer-platform. Voorlopig houden de nieuwe producten zich nog schuil achter de codenamen 'CK8-04' en 'CK8S2'. Deze laatste zal een 939-pins variant zijn van de nForce3 250. Beide nieuwe producten zullen overigens ook firewall-mogelijkheden bieden. Hoe deze er precies uit zullen gaan zien is niet duidelijk. Het zou kunnen gaan om volledig hardwarematige implementaties, maar het is ook goed mogelijk dat een softwarecomponent aanwezig zal zijn. X-bit labs meldt dat deze feature interessant kan zijn voor sommige gebruikers:
NVIDIA surely does not want to be behind the train and will add its developments in the security area. Given that one of the target markets for AMD Athlon 64 microprocessors are enterprise workstations, firewall may be an interesting option to decrease the cost of such computers as well as the cost of their ownership. Additionally, the Santa Clara, California-based fabless semiconductor company is expected to support all mainstream security technologies, such as Palladium, in its upcoming products too.