De mannen van Reactor Critical hebben meer informatie weten te bemachtigen over de Matrox G1000, ook bekend onder de codenaam Parhelia. Volgens hun bronnen zal deze kaart de veertiende van mei aangekondigd worden, dus over negen dagen zullen we ook weten in hoeverre de informatie van van Reactor Critical klopt.
De chip wordt uitgerust met vier rendering pipelines die elk vier textures per kloktik kunnen verwerken. De kaart is gedeeltelijk compatible met Microsoft's DirectX 9 en ondersteunt onder andere vertex shaders 2.0 en displacement mapping. Aangezien de nieuwe generatie vertex shaders ingewikkelder zijn, zijn er een viertal vertex shaders pipelines aanwezig om alles in goede banen te leiden.
Op het 2D-front zijn ook enkele verbeteringen doorgevoerd. Volgens Reactor Critical krijgt de kaart de beschikking over een 512-bit 2D video core en een tweetal RAMDAC's die elk lopen op 400MHz. De kaart zal in plaats van het bekende DualHead TrippleHead ondersteunen (één maal CRT samen met twee maal LCD). Het geheugen zal synchroon lopen met de core en wel op een kloksnelheid van 350MHz. De kaart krijgt evenals de onlangs aangekondigde P10 van 3DLabs een 256-bit brede bus wat een bandbreedte van 22,4GB/sec betekent. Verder zou de kaart uitgerust zijn met ondersteuning voor 40-bit kleuren en AGP 8x.
Hoewel de officiële introductie al over een ruime week is, zal het nog wel even duren voordat de kaart in de winkels zal verschijnen. Reactor Critical spreekt over één à twee maanden en tevens zal het product een relatief hoog prijskaartje meekrijgen.