
De Philips heeft een vrij robuust en ongewoon uiterlijk. De drive onderscheidt zich van de competitie door het gebruik van goudkleurige onderdelen, blauwe LED's en een grote eject- knop. Standaard op bijna alle drives tegenwoordig, maar soms toch onmisbaar, is de eject-knop die gebruikt kan worden als de gewone knop niet mocht werken. Deze zit zoals altijd verscholen in het kleine gaatje dat zich deze keer ín de eject-knop bevindt. De Philips-brander beschikt over een aantal indicatie-LED's. Zo kan er door middel van twee blauwkleurige LED's aangegeven worden of er een dvd dan wel een cd in de drive aanwezig is. Ook is er een grote langwerpige meerkleuren-LED aanwezig die de activiteit weergeeft. Verder heeft de brander de beschikking over de standaard koptelefoonuitgang geflankeerd door de onmisbare volumeknop. Al met al is Philips er in geslaagd als het ware een 'design' dvd-brander te ontwerpen, die zeker zal opvallen, in welke behuizing hij ook geplaatst wordt.
Specificaties
Hieronder de specificaties, volgens de informatie van de fabrikant, uitgelijnd in een overzichtelijke tabel:
![]() | ||||
![]() | Specificaties | ![]() | ||
![]() | ||||
![]() | Interface | ![]() | IDE | ![]() |
![]() | ||||
![]() | CD read-snelheid | ![]() | 40x | ![]() |
![]() | ||||
![]() | CD write-snelheid | ![]() | 24x | ![]() |
![]() | ||||
![]() | CD rewrite-snelheid | ![]() | 10x | ![]() |
![]() | ||||
![]() | DVD read-snelheid | ![]() | 12x | ![]() |
![]() | ||||
![]() | DVD+R write-snelheid | ![]() | 8x | ![]() |
![]() | ||||
![]() | DVD+RW write-snelheid | ![]() | 4x | ![]() |
![]() | ||||
![]() | Ondersteunde modes | ![]() | Packet, TAO, DAO, SAO, RAW SAO, RAW SAO 16, RAW SAO 96, RAW DAO 15, RAW DAO 96 | ![]() |
![]() | ||||
![]() | Ondersteunde formaten | ![]() | CD-Video, CD-Text, CD-ROM, CD-R, CD-RW, DVD+R, DVD+RW, DVD-R, DVD-RW | ![]() |
![]() | ||||
![]() | Access time | ![]() | 120ms (random) | ![]() |
![]() | ||||
![]() | Buffer | ![]() | 2MB | ![]() |
![]() |
Inhoud van de doos
De brander kwam vergezeld van één DVD+R 8x schijf, een gebruikershandleiding, een korte startershandleiding, de benodigde schroefjes en een audiokabel. Verder vonden we ook nog een bon voor een gratis Sonic-softwarepakket. Uiteraard werd er ook de vereiste brandsoftware meegeleverd in de vorm van Sonic's RecordNow!. Al met al levert Philips zijn brander netjes af, voorzien van de broodnodige spullen om meteen te kunnen beginnen. Een zeer uitgebreide en duidelijke handleiding is ook meegeleverd.