Zo als al te lezen was in de recente roadmap voor het Centrino-platform van Intel, heeft de chipgigant gisteren officieel een 'nieuwe' processor geïntroduceerd. Het betreft de Celeron M die bedoeld is voor gebruik in goedkopere notebooks. De Celeron M is een lichte uitvoering van de Pentium M welke onderdeel uitmaakt van het Centrino-platform, dat bedoeld is voor mobiele en energiezuinige computers. Overigens dient de nieuwe processor niet te worden verward met de Mobile Celeron die al geruime tijd beschikbaar is.
De nieuwe Celeron M-processor is op dit moment leverbaar in drie varianten. De processor wordt geproduceerd op 0,13 micron en is gebaseerd op de Banias-core, dezelfde core als waarop de huidige Pentium M is gebaseerd. De standaardversies opereren op een kloksnelheid van 1,2 of 1,3GHz en zijn voorzien van 512KB L2-cache. Het energieverbruik zal op 24,5 watt uitkomen bij een spanning van 1,356 volt. Daarnaast is er een ultra-low voltage (ULV) variant beschikbaar die op een kloksnelheid van 800MHz zal functioneren. Deze laatste werkt bij een spanning van 1,004 volt en verbruikt 7 watt. De Celeron M werkt met een FSB van 400MHz en kan gebruikt worden in de standaard Centrino-chipsets, de 855 en 852GM.
In de loop van dit jaar zal de Celeron M processorfamilie verder uitgebreid worden met hogere kloksnelheden tot 1,5GHz. Ook zal er nog een snellere ULV-variant beschikbaar komen met een kloksnelheid van 900MHz. Volgens recente roadmaps is er een kans dat er dit jaar ook nog een Celeron M komt die gebruikt maakt van de Dothan-core. Deze laatstgenoemde zal dit jaar in ieder geval beschikbaar komen in een Pentium M uitvoering.