Begin dit jaar introduceerde Thermaltake een nieuwe koeler. Nu is dat niet zo bijzonder, ware het niet dat deze koeler een peltier gebruikt om de processor te koelen. De peltier wordt op zijn beurt weer door een luchtkoeler koel gehouden. Wat opmerkelijk is, is dat er van deze bijzondere koeler tot nu toe nog geen review verschenen is. Gelukkig viel dit Hardware.fr ook op, reden genoeg dus voor hun om de SubZero4G eens aan de tand te voelen.
Hardware.fr begint hun review met een korte uitleg over de werking van een peltier, die ook wel Thermal Electric Cooler (TEC) wordt genoemd. De naam peltier heeft de TEC te danken aan zijn uitvinder, Jean Charles Athanase Peltier. Deze plaatste in 1834 twee verschillende plaatjes metaal tegen elkaar en ontdekte toen hij er stroom doorheen stuurde dat een kant warm werd en de andere koud.

De SubZero4G bestaat uit drie onderdelen. Het eerste onderdeel is een combinatie van een contactplaatje voor de cpu, een peltier, een koellichaam en een ventilator. Het tweede onderdeel is een ventilator voor de behuizing en het derde onderdeel is een PCI-kaart die de TEC en de ventilators van spanning voorziet. Deze kaart houdt ook de temperatuur van de cpu en de behuizing in de gaten en past automatisch de snelheid van de ventilators aan. Hierdoor zouden zowel temperatuur als geluidsniveau binnen de perken gehouden moeten worden.
De SubZero4G moet het opnemen tegen een Thermalright SLK900-U, een Taisol CGK760 en een Intel koeler. Van de SLK900-U doen er trouwens twee versie mee, de eerste is uitgerust met een 80mm Papst 8412NGML ventilator, terwijl de tweede is voorzien van een 92mm Enermax UC-9FAB 92. Getest wordt er met een ABIT NF7-S moederbord dat voor de gelegenheid is voorzien van een AMD XP 2500+ cpu. Daarnaast wordt er ook getest met een 3GHz Pentium 4C processor die op een Asus P4P800 moederbord is geprikt. Uiteraard wordt er ook gekeken of de SubZero4G de processors koel kan houden als deze worden overgeklokt op 2,2GHz (Athlon XP 2500+) en 3,6GHz (Pentium 4).
Over de resultaten van de SubZero4G is Hardware.fr niet echt te spreken. Als eerste is er het geluidsniveau. Als de cpu weinig te doen heeft zijn de ventilators redelijk stil, maar als de processor flink moet werken maken de ventilators van de SubZero4G flink wat lawaai, zeer zeker vergeleken met de andere koelers.

Nu zou dat opzicht geen probleem zijn als de resultaten als koeler goed waren. Helaas is dat niet het geval. Als Pentium 4 koeler doet alleen de boxed Intel koeler het slechter. Als Athlon koeler presteert de SubZero4G nagenoeg gelijk aan de SLK900-U met Papst ventilator, de Taisol doet het iets slechter en de SLK900-U, uitgerust met de Enermax ventilator, een stuk beter.

De SubZero4G kost in Frankrijk 150 Euro en 160 Euro voor respectievelijk het Pentium 4 en het Athlon model. Gezien de prestaties van de koeler en het feit dat je een PCI-slot moet opofferen is dit veel geld. Hardware.fr raadt dan ook aan om deze koeler niet te kopen. Thermaltake is trouwens niet de enige met een peltierkoeler in hun assortiment. Van Swiftech is er de MCX462+T die het volgens de mannen van ClubOC erg goed presteert. Daarnaast is er Spire die de IceWave serie van peltierkoelers heeft aangekondigd.